תחומי הפעילות

אנו עוסקים בהדרכה ארגונית של פיתוח ובניית צוותים, תהליכי שינוי בתרבות הארגונית ופיתוח מנהלים. יחד עם כלי ייעוץ מוכרים אנחנו עובדים בשיטה ייחודית לנו, ויוצרים תהליך המשלב רצף של משימות, עיבודים ודיונים. אנו מאפשרים שיקוף המציאות הקיימת בעת הפעילות, והכוונת התהליך למטרות העצמה, שינוי ושיפור.

פיתוח עבודת צוות

בניית צוות
צוותים חדשים וצוותים שעברו שינוי נדרשים להגיע במהירות לתפקוד יעיל ואפקטיבי וביצועים גבוהים. באמצעות עבודה לפי מטרות משותפות, צוותים פותרים בעיות, מתמודדים עם אתגרים וצוברים ניסיון משותף חיובי. בלב התהליך נוצרת תקשורת המשרתת את היעדים והמטלות של הצוות תוך כדי יצירת שפה משותפת חדשה.

מתאים ל:
 • צוותי פרויקט קצרי טווח
 • הנהלה חדשה
 • בניית קבוצת למידה בתוכניות הכשרה וקורסים שונים
 • צוותים לאחר ארגון מחדש

פיתוח צוות
תקשורת פתוחה, והיכולת לבקר תהליכי עבודה צוותיים הנם כלים חיוניים לתפקוד יעיל ואפקטיבי של צוותים לאורך זמן. בתהליכי פיתוח צוות המשתתפים יזהו ויתמודדו עם דרכי עבודתם המאפיינות את הצוות והארגון ויבחנו את הגורמים המקדמים והמעכבים. באמצעות תרגול, המשתתפים יחזקו את המסוגלות שלהם ללמוד, לשנות ולפתור בעיות. הצלחת התהליך נבדקת בזיקה למקום העבודה על ידי הטמעת המסקנות והמחויבויות הקבוצתיות החדשות.

מתאים ל:
 • הנהלה ותיקה שנזקקת לעצירה, בדיקה, ובנייה מחודשת של החוזה ביניהם
 •  צוותים חוצי ארגון ועבודה על ממשקים
 • צוות פיתוח הנדרש לחזק את עבודת הצוות כדי להגיע ליעדיו

הטמעת חזון, אסטרטגיה וערכים בארגון
תוכנית זו, הבנויה על החזון המסוים של כל חברה, תעסוק במרכיבי החזון וקידומם ליעדים ביצועיים. תיבחן ההלימה בין החזון למציאות הארגונית, יזוהו ויתורגלו דרכי פעולה הנגזרות מהחזון.

מתאים ל:
 • הנהלה שסיימה את בניית החזון הארגוני ורוצה להתחיל להטמיע אותו
 • בניית תוכנית עבודה כלל ארגונית שמטרתה להטמיע את החזון

פיתוח מנהלים ומנהיגות

תוכניות פיתוח מנהלים ומנהיגות בתובל מבוססות על העיקרון שמעבר לידע תיאורטי, הדרך הטובה ביותר לשפר יכולות ניהול היא ע"י התבוננות אישית, משוב ותרגול.

ניהול צוותים
בסדנת ניהול צוות, אנחנו מתמקדים בהבנה וזיהוי של היכולות והמיומנויות הנדרשות בתפקידי הניהול בארגון. כחלק מהתהליך המשתתפים יאתרו את החוזקות והחולשות שלהם בתפקיד הניהולי ויאתרו נושא ניהולי אישי שאותו ירצה המנהל לקדם. ההתנסות מתבססת על מתן הזדמנות לכל אחד לנהל ולקבל משוב מעמיתיו והצוות המקצועי המלווה.

מתאים ל:
 • קורסים לראשי צוותים
 • קורסים פנים ארגוניים

פיתוח מנהיגות
בסדנת פיתוח מנהיגות המיקוד הוא על ניהול מערכתי מטריציוני וממשקים מנקודות המבט של המנהל הבכיר יותר. התרגילים הניהוליים המורכבים מעוצבים כדי לדרוש רמה גבוהה של אחריות, חשיבה והפעלת כלי השפעה. מנהיגים ילמדו ממשוב והערכה עצמית ויתאימו את הלמידה לתפקיד שממלאים או מיועדים למלאו.

מתאים ל:
 • קורס ניהול בכיר
 • קורס ניהול מערכתי

פיתוח והעצמה אישית
תהליך שבו הקבוצה היא מסגרת שבתוכה הפרט לומד וצומח. ניתנת הזדמנות במהלך ההתפתחות האישית והמקצועית לפרוץ גבולות קיימים. בתהליך זה המוקד הוא בפרט, השפעתו, מקורות עוצמתו, לקיחת סיכונים וחיפוש אחר כיוונים חדשים ויצירתיים. תהליך זה חשוב במיוחד לאנשים הממלאים תפקיד מקצועי של יחיד בשטח.

מתאים ל:
 • פיתוח אישי, חשיבה ועשייה יצירתית לאנשי מכירות
 •  תוכניות הכשרה לשליחים לחו"ל
 • תוכניות פיתוח מנהיגות נשים או פעילי קהילה
 • בעלי מקצועות טיפוליים

פיתוח מיומנויות מיוחדות

חניכה
כאן נתרגל רכישת מיומנויות חניכה ובחינת הדילמות העולות תוך כדי תהליך החניכה. התוכנית עוסקת בהבדל שבין ניהול ובין חניכה ועד כמה קיימת לפרט בארגון הזדמנות לטעות וללמוד מהניסיון. המשתתפים יתרגלו מצבי חניכה של אחרים ויקבלו משוב.

חדשנות ויצירתיות
כאן כל הסדנא מופנית לקידום יכולות ליבה החיוניות לכל ארגון בעת הזו. התוכנית מציעה תהליך אשר בו יזוהו דרכי עבודה בארגון המאיצות או חוסמות חדשנות ויצירתיות. יתקיים תרגול יכולות ביצירת מוצרים חדשים ותהליכי ניהול פורצי דרך. המשתתפים יתמודדו גם עם משפיעים אישיים כמו לקיחת סיכונים, מתן אמון בתהליכים ואנשים ופתיחות.

ייעוץ ארגוני

לפעמים הסדנא בתובל היא רק ההתחלה… לעיתים מה שמתרחש בסדנת בניית עבודת צוות מהווה פתיח וחייבים להמשיך לעבוד על הנושאים שעלו כדי להבטיח שהאנרגיה לשינוי שנוצרה אכן מתורגמת למעשים בחזרה במקום העבודה. במקרה זה חובה לקיים פגישה חוזרת עם מנהל\ת היחידה ואף סדנא חוזרת עם הצוות. לפעמים מחויב תהליך ייעוצי מקצועי. אנחנו בתובל מציעים שירותי ייעוץ ארגוני הכוללים הפעלת כלים של אבחון ארגוני וכתיבת תמונה ארגונית, ייעוץ אישי למנהלים ותהליכים רב שלביים של למידה צוותית וניהולית. דוגמא של תהליך מוצלח שבצענו לאחרונה עם מיקוד בעבודת צוות והירתמות ליעדים ארגוניים כלל פגישות עם המנכ"ל, ביצוע אבחון ארגוני והגשת דו"ח אבחון מקצועי למנכ"ל, עבודה ממוקדת עם אחד הצוותים, המשך ייעוץ אישי למנכ"ל וכעבור חצי שנה, סדנת למידה חווייתית עם כלל עובדי החברה בת 30 אנשים כדי לתרגל את אשר נלמד ולחגוג את השינויים שהתרחשו בשטח.

יעוץ אישי למנהלים

מנהלים חדשים וותיקים לעיתים קרובות זקוקים להתייעצות ולמידה כדי להגביר את יכולתם להצליח בתפקידם. המיוחד בייעוץ אישי למנהלים הוא שהיועץ נמצא עבור המנהל בלבד, נטול שלל האינטרסים הרבים הקיימים בארגון. יש הזדמנות להתמודד עם הנושאים הבוערים ביותר בניהול, בסביבה בטוחה, תומכת וגם מאתגרת.

מטרת הייעוץ האישי למנהלים היא לייצר תובנות חדשות ומקדמות אצל המנהל שהן הבסיס לשינוי אישי וניהולי בהתמודדותו עם אתגרים ארגוניים בעולם מורכב.

אנחנו מציעים סדרה של כ-8 עד 10 פגישות אישיות שיכולות להתקיים אצלכם במשרד או במיקום חלופי בתיאום. כל מנהל או מנהלת יכול להרוויח מתהליך למידה כזה: בכירים, חדשים, ותיקים בתפקיד חדש וכל מנהל שזקוק למפגש מקצועי, אישי ומלמד עם איש מקצוע חיצוני לארגון.

תפריט נגישות